Овочі-Ягоди-Сад

Гіберелін наносять на квітки й зав’язь винограду дрібними краплями та рівномірно

Гіберелін наносять на квітки й зав’язь винограду дрібними краплями та рівномірно

Для групи сортів столового винограду із жіночим типом квітки та для безнасіннєвих сортів найбільш економічно доцільною є концентрація розчину гібереліну 50-100 мг/л. Його застосовують двічі – в період масового цвітіння та на початку росту і зав’язування ягід.

У двостатевих насіннєвих сортів столового винограду отримання якісного врожаю досягається обприскуванням суцвіть гібереліном на початку пом’якшення ягід. Концентрація розчину – така сама, що й у попередній рекомендації.

При обприскуванні слід мати на увазі, що дія гібереліну обмежується тільки тими квітками і зав’язями, на які потрапляє його розчин, тому його потрібно наносити дрібними краплями та рівномірно.

Дія гібереліну на різних сортах винограду може дещо змінюватись, а отже терміни і норми внесення препарату в окремих випадках слід додатково відпрацьовувати.

Для приготування водного розчину препарат спочатку розчиняють в етиловому спирті з розрахунку 20-30 куб. см спирту на 1 г препарату, а потім цей розчин додають у воду, забезпечуючи потрібну концентрацію.

У спиртовому розчині гіберелін зберігається набагато краще, ніж у водному, тому його можна приготувати у певній концентрації заздалегідь і за потреби вже змішувати з водою.

І спиртовий, і водний розчин слід зберігати у герметично закритій тарі у темному та прохолодному місці.

Довідка

Гіберелін (гіберелова кислота, ГКЗ, ГАЗ, гіберсіб) – один із найпоширеніших у виноградарстві регуляторів росту. Викликаючи суттєві зміни у рості і розвиткові рослин, цей препарат не чинить токсичної дії на живі організми.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!