Особливості світлового режиму для вирощування ремонтного молодняку птиці
Світло є одним із головних чинників, що впливають на статеве дозрівання птиці. Розробляючи режим освітлення для ремонтного молодняку, слід ураховувати особливості кросу, технологію вирощування та годівлі.
Світлові режими мають бути спрямовані на те, щоб гармонізувати фізіологічне й статеве дозрівання.
Для курчат у першу добу вирощування потрібне яскраве освітлення (30-40 лк), щоб вони могли освоїтися з розташуванням годівниць і напувалок та вільно відшукати корм і воду.
Для курчат старших 2-тижневого віку освітленість поступово зменшують до 5-7 лк і залишають на такому рівні до кінця вирощування.
Зміна в тривалості світлового дня до 8-тижневого віку курочок практично не впливає на вік статевого дозрівання й подальшу їх продуктивність.
У період із 8 до 16 тижнів освітлення найбільше впливає на статеве дозрівання курочок.
Після 8-тижневого віку збільшення світлового дня стимулює статевий розвиток курочок, але дещо затримує їх ріст. Викликана цим рання яйцекладка супроводжується частими випадками відкладання дрібних яєць або яєць без шкаралупи.
Короткий світловий день у період із 8 до 16 тижнів затримує статевий розвиток курочок, але сприяє доброму їх росту за значно більшої маси перших яєць і ліпшому використанню корму.
Якщо короткий світловий день у курочок зберігається до 19-20-тижневого віку, то вища несучість досягається за різкого (на 2-3 години) збільшення його тривалості, ніж за поступового збільшення.
Якщо стимуляційну світлову програму вводять у 16-17-тижневому віці птиці, тривалість світлового дня має збільшуватися поступово.
Додати коментар