Тваринництво

Дефіцит кальцію погіршує якість курячих яєць

Дефіцит кальцію погіршує якість курячих яєць

Дисбаланс кальцієвого живлення спочатку позначається на якості шкаралупи яєць, а потім – на продуктивності курей-несучок.

За нормального фізіологічного стану курки втрати кальцію на формування шкаралупи під час відкладання нею шести яєць становлять 40%. Найбільша його частина вилучається з ребер, грудної та стегнової кісток.

За зниження кальцію у крові спостерігається зменшення загального білка, виникають ацидотичний стан, виснаження, анемія й титанія. Грудна й стегнова кістки та ребра витончені, ламкі (остеопороз).

 

У дорослої птиці за браку кальцію знижується несучість, зменшується товщина шкаралупи, з’являються безшкаралупні яйця, збільшується потреба в кормі.

 

Різкий дефіцит кальцію, крім зниження показників якості шкаралупи, призводить до погіршення й інших якісних показників яйця. Так, знижуються одиниці Хау, вміст кальцію та протеїну у жовтку, збільшується кількість яєць із кров’яними вкрапленнями/плямами, що призводить до затримки та повного припинення несучості.

 

Брак кальцію тягне за собою збільшення ембріональної смертності наприкінці інкубації із загальним пригніченням росту та розвитку, погіршенням росту й окостеніння кістяку.

 

До того ж через підвищену пористість шкаралупи збільшується випаровування води з яйця під час інкубації, що також знижує якісні та кількісні показники виводу.

 

Дефіцит кальцію в раціоні молодняку призводить до виникнення рахіту.

 

Крім того, засвоєння кальцію погіршує надлишок магнію, солей заліза, фосфору.

AgroTimes

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!