Для персика непридатні важкі глинисті ґрунти
На ділянці під сад персика ґрунтові води не повинні підходити до поверхні ближче ніж на 2-2,5 м.
Кращими для персика є глибокі родючі ґрунти середнього механічного складу, проникні для повітря і вологи та достатньо зволожені. Оптимальна реакція ґрунтового розчину – рН 6-7.
Для півдня України характерні нейтральні, слабко- і середньолужні ґрунти, тому для саду персика потрібно обирати підщепи, які добре переносять лужні ґрунти.
У рамках досліду вчених Таврійського державного агротехнологічного університету персик вирощувався на слабко- і середньосолонцюватих ґрунтах, із реакцією ґрунтового розчину у шарі 0-60 см – рН 7,5-7,7; у шарі 60-100 см – рН 8-8,8. Добрий стан спостерігався у насаджень, щеплених на Підщепний-1. Середня врожайність за шість років становила 13,5-21,3 тонн/га.
Важкі глинисті ґрунти для персика непридатні: вони непроникні для повітря, під час опадів у них застоюється вода, що теж шкодить культурі.
Легкі піщані і супіщані ґрунти для персика теж малопридатні, бо бідні й сухі. За внесення значних доз органічних і мінеральних добрив та зрошення на піщаних ґрунтах в умовах півдня вдається отримувати задовільні врожаї.
Культура погано переносить карбонатність ґрунтів, особливо на підщепі персика, тому кращими є ґрунти, в яких горизонт скипання розташований не ближче ніж за 50-60 см від поверхні ґрунту.
Додати коментар