Аграрний товарообіг між Україною та ЄС за сім місяців зріс на 4,4%
У січні-липні 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними товарами між Україною та країнами ЄС збільшився на 4,4% та склав майже $4,6 млрд.
Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.
Український експорт при цьому становить майже $3,1 млрд, тобто Україна має позитивний торговельний баланс.
«Незважаючи на те, що український аграрний експорт до країн ЄС за сім місяців поточного року зменшився на 3,7% порівняно з аналогічним періодом 2017 року, він склав майже $3,1млрд, – зазначила вона. – При цьому, ЄС залишається другим за важливістю ринком в регіональній структурі нашого експорту продукції АПК з часткою 35,3%, поступаючись лише країнам Азії».
ТОП-10 найактивніших європейських покупців вітчизняних аграрних і харчових товарів у 2018 році очолюють Нідерланди з часткою 15,5%.
Далі йдуть Польща (14,5%), Італія (13,8%), Іспанія (12,9%), Німеччина (10,6%), Франція (6,5%), Бельгія (3,3%), Велика Британія (3%), Угорщина (2,8%), Португалія (2,7%), Румунія (1,8%).
«За цей період дуже помітно збільшився попит європейських споживачів на цілу низку українських аграрних і харчових товарів. Наприклад, м’яса птиці та субпродуктів було експортовано на ринок ЄС майже в 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року, на $152,1 млн», – наголосила заступник міністра.
Тим часом імпорт в Україну товарів з ЄС збільшився майже на 30% та становив трохи більше ніж $1,5 млрд.
«Ключовими товарами нашого імпорту стали продукти для годівлі тварин, шоколад і продукти з какао-бобів, тютюн та вироби з нього, насіння олійних культур, м’ясо та субпродукти та інші харчові товари», – розповіла Ольга Трофімцева.
Додати коментар