До 55% посівів кукурудзи слід виділяти під скоростиглі гібриди
Під час вирощування кукурудзи слід приділяти увагу раціональному підбору і співвідношення гібридів з урахуванням їх скоростиглості.
Про це свідчать дослідження, проведені Інститутом зернових культур НААН України.
Згідно з ними, у структурі гібридного складу доцільно мати до 55% скоростиглих форм і 45% середньо- та пізньостиглих гібридів кукурдзи.
Таке співвідношення є орієнтовним і може змінюватися залежно від спеціалізації господарств, їх маркетингової спрямованості та економічної ситуації.
Аналіз впливу строків сівби на економічну ефективність вирощування гібридів кукурудзи свідчить, що в умовах 2016 року найвигіднішим було вирощування ранньостиглого гібрида ДН Пивиха, середньораннього ДБ Хотин, середньостиглого ДН Веста та середньопізнього ДН Аншлаг за першого терміну сівби (26 квітня).
За другого строку сівби (6 травня) внаслідок зростання вологості зерна та зниження продуктивності культури спостерігалося зниження прибутковості виробництва порівняно з першим терміном сівби.
Найменш економічно виправданим виявилося вирощування гібридів за найпізнішого терміну сівби (16 травня): простежувалося дорожчання одиниці продукції та зниження рівня рентабельності виробництва.
Водночас за вирощування середньостиглого та середньопізнього гібридів за сівби 16 травня рівень рентабельності був найнижчим і становив відповідно 38,5 та 34,3%, що зумовлено зростанням вологості зерна в 1,7-2 рази порівняно з відповідними варіантами за вирощування ранньостиглого та середньораннього гібридів.
Додати коментар