Двопровідниковий саджанець можна виготовити зимовим щепленням
Виростити двопровідниковий саджанець можна шляхом зимового щеплення.
Для цього у перший рік із зимових щеп вирощують некороновані однорічки відповідно до загальноприйнятої технології.
На другий рік рано навесні їх зрізують на висоті 35-40 см над рівнем ґрунту. Після розпукування бруньок залишають два верхніх пагони, інші видаляють (обшморгують).
Далі створюють умови для інтенсивного, а головне – рівномірного росту обох пагонів. Кожен із них за допомогою спеціального степлера підв’язують до індивідуального кілочка.
Можна також використовувати тимчасову шпалеру з бамбука і шпагату.
Якщо один із пагонів росте інтенсивніше, його верхівку прищипують. Усі пагони, що відростають від підщепної частини, а також від основи кожного з провідників, періодично видаляють.
У другій половині вегетації (липень-серпень) на провідниках із пазушних бруньок утворюються обростаючі пагони, переважно кільчатки і списики. Їх кількість і довжина залежить від сортових особливостей, рівня агротехніки, погодних умов.
Наявність плодових утворень у саджанців – запорука першого врожаю. Для активнішого формування бічних гілочок верхні сегменти молодих верхівкових листків прищипують або обрізують, але так, щоб не пошкодити точку росту (так само, як при вирощуванні кніп-баума).
Застосування зелених операцій у середньому втричі збільшує кількість обростаючих гілочок. Про це свідчать результати досліджень щодо особливостей вирощування двостовбурових саджанців яблуні сортів Гала Маст, Фуджі, Голден Делішес, проведених у НУБіП України.
У саджанців Голден Делішеса завдяки зеленим операціям формувалося більше кільчаток, а у Фуджі й Гала Маст – списиків і плодових прутиків.
За допомогою зимового щеплення отримують низькоштамбовий дворічний саджанець із однорічною кроною, яка має два провідники, вкриті обростаючими гілочками.
Тривалість вирощування саджанців – два роки.
Додати коментар