Овочі-Ягоди-Сад

Навантаження виноградного куща: необхідна золота середина

Навантаження виноградного куща: необхідна золота середина

Якщо лишить на виноградному кущеві певну кількість вічок, гарантії, що з кожного виростуть пагони, немає.

Якщо ж вічок забагато (перевантаження), то через брак поживних речовин частина з них не зможе розвиватися.

У випадку, коли обрізування занадто інтенсивне, і на кущеві – надто мало вічок, то рослина прагне відновити рівновагу між обсягом коренів і площею листкової поверхні. У неї прокидаються кутові, замісні і сплячі бруньки, інтенсивно ростуть пасинки.

Ще одна закономірність: чим більше лишити вічок під час обрізування і пагонів під час обламування, тим більшим буде сумарний приріст однорічної деревини і кількість грон на рослині.

При цьому ріст окремих пагонів може різко послабитись, а врожайність – знизитися через зменшення середньої маси грона.

Розраховуючи те, якою мірою слід обрізати й обламати кущ, слід визначити оптимальну для певного сорту кількість плодоносних пагонів.

Слабкі пагони з малою кількістю листя не здатні виживити навіть свої грона, відповідно запаси пластичних речовин куща вони не збільшуватимуть.

Надто довгі пагони витрачають поживні речовини на ріст зайвої, не потрібної для отримання врожаю наступного року, вегетативної маси. Утім, їх потужна листкова поверхня працює на акумуляцію поживних речовин у багаторічній деревині і коренях куща.

Слід враховувати, що запас вічок для отримання необхідної кількості плодоносних пагонів значно змінюється як за роками, так і за сортами.

На визначення кількості лоз і вічок, залишених після обрізування, і кількості пагонів після обламування, впливають: сила росту куща, площа живлення, система ведення насаджень, стан рослин після зими.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!