Тваринництво

Забруднені вентилятори у пташниках втрачають до 20% продуктивності

Забруднені вентилятори у пташниках втрачають до 20% продуктивності

Однією з причин погіршення роботи системи мікроклімату пташника є незадовільне обслуговування систем вентиляції й охолодження. Через пил і бруд на жалюзі та лопатях, зношені чи неправильно відрегульовані ремені та шківи продуктивність вентиляторів падає, а швидкість обміну повітря в пташнику знижується.

Зокрема, через бруд на жалюзі та лопатях і їхню деформацію зниження продуктивності вентиляторів може досягати 20%.

Негативно на роботі агрегатів позначається і несвоєчасне обслуговування двигунів і підшипників. Брудний двигун нагрівається більше, що знижує його ККД і скорочує строк експлуатації.

Особливо важко такому двигуну, коли підшипники не змащені. Відтак рекомендується чистити двигуни один раз на цикл й обслуговувати підшипники двічі на рік – навесні й восени.

Вентилятори з пасковою передачею, крім контролю чистоти, потребують регулярного контролю системи приводу. Зношуючись, ремінь поступово занурюється в канавку шківа, і ступінь натягування падає. Якщо ремінь заходить в канавку шківа лише на 5 мм, потужність вентилятора знижується на 10%.

Шківи також потребують уваги. З часом вони теж зношуються, змінюючи форму з літери V до більш закругленого профілю. Це легко перевірити, вдягнувши новий пасок. Якщо він не тримається високо на шківі, а впирається в канавку – час замінити шків. Робити це необхідно кожних три-чотири роки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!