Поетапне заселення птиці в пташник скорочує витрати на обігрів, вентиляцію й освітлення
У США набула поширення технологія поетапного розподілення курчат у пташнику.
Вона довела ефективність насамперед економією на обігріві та вентиляції. Головне, щоб із метою заощадження енергоресурсів не перетримати птицю й не зашкодити її розвитку.
На першому етапі молодняк бройлера розміщують в одній половині приміщення. Друга половина є порожньою й відділяється шторою від стелі до підлоги.
Кожна половина пташника має власні лінії годівлі та напування. Лінії годівлі можуть монтуватися і на всю довжину будівлі – по центру кожної лінії встановлюють додаткову контрольну годівницю, яка відсікає подачу корму в годівниці в порожній частині приміщення.
Кормолінії в першій половині пташника, як правило, доповнюють спеціальними «дитячими» годівницями чи піддонами.
За тунельної вентиляції важливо, щоб половина пташника, яку заселяють першою, мала достатню кількість припливних клапанів і була оснащена витяжними вентиляторами.
Курчата перебувають в окремій половині пташника протягом перших 7-14 днів. Кількість днів залежить від щільності посадки й інтенсивності приростів. Зазвичай досвідчені птахівники на око визначають, коли потрібно піднімати штору й розподіляти стадо по всій підлозі.
Крім того, складність виникає на етапі розселення курчат. Важливо, щоб поголів’я розподілилося рівномірно. Коли птиця підросте, зробити це буде дуже важко.
Додати коментар