Тваринництво

Індекс прибутковості виробництва молока знижується шостий місяць поспіль

Індекс прибутковості виробництва молока знижується шостий місяць поспіль

Шостий місяць поспіль Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) знижується. Востаннє такий тренд відмічався в 2012 році.

Основна причина – збереження у червні тенденції падіння цін на молоко, написав на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак. Навіть незначне здешевлення кормів не перекрило втрат від падіння цін на молоко, додав він.
 
Кумулятивне падіння УМІ протягом цього року було найрізкішим за останні п’ять років і сягало 40%.
 
«Позитив можна знайти хіба що в тому, що зниження в червні сягнуло всього 1,5%, що є найнижчим місячним зниженням прибутковості поточного року», – зауважив Андрій Ярмак.

У червні 2018 року професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас рівень прибутковості молочного виробництва був вищим, ніж у червні 2014 і 2015 років та нижчим ніж середній за останні п’ять сезонів для червня на 5,2%.
 
За перші шість місяців 2018 року виробники молока отримали вже на 11,3% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то їхнє падіння було менш відчутним – лище 2,6%.
 
Як правило, в липні УМІ незначно зростає, нагадав Андрій Ярмак. Лише одного разу за останні шість років УМІ в липні незначно знизився до червня. «Однак поточного року, цілком імовірно, може відбутися ще одне падіння УМІ», – вважає експерт.

Він пояснив це тим, що Україна тісно інтегрована в світовий ринок, а тенденції на ньому наприкінці червня – на початку липня стали досить негативними.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!