Перші електронні земельні аукціони на платформі ProZorro.Продажі відбудуться вже восени
Пілотний проект електронних земельних торгів, який запускає уряд, відбуватиметься, зокрема, на платформі ProZorro.Продажі.
Відповідні зміни до постанови № 688 Кабінет міністрів ухвалив 20 червня.
Передбачено, що Держгеокадастр як організатор торгів зможе використовувати зовнішні електронні майданчики для реалізації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності.
Різноманіття точок входу для потенційних покупців підвищить рівень прозорості процесу, а онлайн-формат торгів дозволить залучити максимальну кількість учасників, зокрема, новий пул покупців, які вже є постійними користувачами системи ProZorro.Продажі.
Зараз відбувається налаштування торгових процедур відповідно до вимог Земельного кодексу, який регулює порядок проведення земельних торгів.
«Запуск відкритої оренди землі на майданчику ProZorro.Продажі – це найбільш безпечний і послідовний спосіб розвитку ринку землі в цілому, – наголосив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. – Це повністю змінює правила гри на ринку і забезпечує ефективний інструмент розвитку місцевих громад».
За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, перехідний період до оголошення перших земельних аукціонів у ProZorro.Продажі триватиме до 1 вересня. «Непереборних технічних складнощів у самому аукціоні немає, є питання інтерфейсу, зручного для споживача», – пояснив Максим Нефьодов.
«При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн», – зазначив Максим Мартинюк.
«Також ми нарешті позбавляємось обмежень територіального принципу, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону і є суттєвим обмежуючим фактором інтенсифікації торгів», – додав він.
Оскарження земельних торгів відбуватиметься у судовому порядку, зауважив Максим Нефьодов.
«Сподіваюся, що кількість скарг буде зведена до мінімуму, бо зазвичай більшість незадоволених, які є в будь-якому процесі продажу чи оренди, стосуються саме процесу, а не пакетів документів. Якраз від таких прецедентів електронний аукціон рятує», – пояснив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.
З точки зору витрат брати участь в електронному аукціоні буде значно дешевше, ніж у фізичному: не треба витрачати час на подорож, платити за дорогу, організаторам – сплачувати за оренду зала.
Подати пропозицію в електронному вигляді на ProZorro.Продажі також значно дешевше, ніж у паперовому, додав Максим Нефьодов.
Додати коментар