Полтавська птахофабрика експортує 20-40% вироблених яєць
ПрАТ «Полтавська птахофабрика» за місяць виробляє усю річну квоту, дозволену до експорту в Європу.
Про це розповів журналу «Наше птахівництво» заступник директора компанії Євген Хайлов.
«А ці квоти передбачено для всієї України, – підкреслив він. – Сьогодні вони такі невеликі, що розглядати європейський ринок як перспективний поки не доводиться».
За словами Євгена Хайлова, протягом року експортні поставки Полтавської птахофабрики коливаються в межах 20-40%.
«Понад 40% ніколи не експортуємо, бо важко у такій кількості зібрати однорідну партію яйця високої якості», – пояснив він.
Для поставок за кордон відбирається яйце найвищої якості, все інше залишається в Україні.
Для експорту традиційно користується попитом яйце середнього розміру. Деякі з покупців надають перевагу коричневим яйцям, хтось купує тільки білі, зазначив Євген Хайлов.
«Сьогодні дуже посилилися вимоги до якості яйця з боку арабських країн, – додав він. – Наприклад, вони вимагають, щоб яйця були однакового розміру, ретельно контролюють їх вагу, стали прискіпливішими до чистоти шкаралупи».
Останню умову особливо складно виконати за експорту білого яйця, бо все те, що не видно на коричневому яйці, на білому чітко видно, пояснив заступник директора Полтавської птахофабрики. «Наприклад, мармуровість шкаралупи, що майже не помітна на коричневому яйці, на білому досить чітко виражена й може бути причиною повернення», – зауважив він.
Додати коментар