Як подолати моніліоз абрикоса
Правильна боротьба з моніліозом гарантує надійний захист абрикоса від решти грибних хвороб. Важливо дотримуватись агротехніки. Це профілактика, завдяки якій у саду створяться несприятливі для розвитку інфекції умови.
Слід подбати і про знищення джерел інфекції, зокрема, про обрізання хворих пагонів і всохлих гілок. Це роблять восени та через 14-20 днів після цвітіння абрикоса. Зрізи роблять із захватом 15-20 см здорової тканини. Біологічна ефективність такої процедури сягає 60%.
Не менш важливою є боротьба із садовими довгоносиками, плодожерками та іншими шкідниками, що псують плоди. Спори збудника потрапляють у плоди через пошкодження й заражають їх сірою гниллю. Утворюється падалиця або сухі муміфіковані плоди: в обох варіантах це – потужні джерела інфекції.
Саме тому регулярне збирання й знищення падалиці (заорювання тощо) – дієвий спосіб зменшити силу інфекції. З цих самих міркувань варто уникати механічних пошкоджень плодів під час збирання врожаю.
Омолоджування пошкоджених дерев абрикоса є високоефективним заходом в оздоровленні занедбаних насаджень. Його доцільно виконувати в роки, коли моніліоз має сильний прояв і під його впливом гинуть майже всі квітки.
Якщо абрикос отримує вдосталь сонячних променів, погода – тепла (+28-30 °C), а відносна вологість повітря нижча ніж 63%, розвиток конідіального спороношення гриба в насадженнях пригнічується. Тому, щоб забезпечити рослинам добру вентиляцію, не слід загущувати насадження, також треба подбати, аби крона дерев була добре проріджена й освітлена.
Додати коментар