Елеватор

Приватизацію «Аграрного фонду» відтерміновано, щоб підвищити його інвестиційну привабливість

Приватизацію «Аграрного фонду» відтерміновано, щоб підвищити його інвестиційну привабливість

Кабінет міністрів України виключив з раніше анонсованого переліку підприємств великої приватизації на 2018 рік «Аграрний фонд» та Державну продовольчо-зернову корпорацію України (ДПЗКУ).

Проте, як зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, питання приватизації «Аграрного фонду» не зняте з порядку денного, але відтерміновано, щоб наростити його капіталізацію і підвищити інвестпривабливість.

«До питання приватизації «Аграрного фонду» ми повернемося наступного року, коли буде реалізовано проект зі створення власного борошномельного виробництва», – сказав він.

«Аграрний фонд» – специфічне підприємство, підкреслив Максим Мартинюк. «По-перше, воно виконує функції державного агента на ринку продовольства і здатне нівелювати спекулятивні сплески цін на борошно (й опосередковано – на хліб), крупи, цукор, – пояснив він. – По-друге, це підприємство, яке має два умовні активи: обігові кошти і професійний менеджмент».

Потенційному покупцеві, наголосив він, не може бути гарантовано, що обидва ці активи будуть збережені після переходу права власності. «Тому, з точки зору потенційного інвестора, вартість цієї компанії – близько нуля», – зазначив перший заступник міністра.

При цьому «Аграрний фонд» минулого року згенерував прибуток в розмірі 94,8 млн грн, і держава отримала від цього дивіденди.

Щодо ДПЗКУ Максим Мартинюк переконаний, що корпорацію точно треба приватизувати, але для цього необхідно реструктуризувати кредит, отриманий від «Ексімбанку» Китаю в розмірі $1,5 млрд та знайти інвестора.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!