Тваринництво

Хлорорганічні поєднання негативно впливають на несучість птиці і якість шкаралупи яєць

Хлорорганічні поєднання негативно впливають на несучість птиці і якість шкаралупи яєць

Використання хлорорганічних препаратів для протипаразитарної обробки птиці, дезінсекції та дезакаризації приміщень птахоферм і птахофабрик забороняється через їх ризик для птиці.

Так, гептахлор й інші хлорорганічні поєднання негативно впливають на несучість і якість шкаралупи яєць, яка може бути потовщеною, мармуровою, зернистою, складчастою і зморшкуватою. Також знижується виводимість яєць.

Розпилення порошку гексахлорану на підстилку призводить до зниження несучості й погіршення інкубаційних властивостей яєць. До того ж гексахлоран знаходять у м’ясі та яйцях через вісім тижнів після його застосування.

Різко знижувати інкубаційні якості яєць можуть і деякі інші інсектицидні препарати, якщо вони потрапляють на шкарлупу або в комбікорми. До їх переліку входять гексахлорциклогексан, хлорофос, дихлофос, дифос, метафос, токсафен.

Також токсичні метаболіти, які містяться в комбікормах, погіршують процес засвоєння вітамінів, амінокислот, негативно впливають на спермогенез й овогенез.

Крім того, за такої ситуації порушуються бар’єрні функції слизових оболонок, що суттєво знижує природну резистентність організму.

Довідка

Хлорорганічні поєднання, які застосовують у сільському господарстві як інсектициди й акарици, залежно від токсичних властивостей, розподіляють на чотири групи:

– сильнодієві (альдрин, хлорпікрин, хлорсуміш й інші нові засоби);

– високотоксичні (гептахлор, дихлоретан, гексахлорбутадіен й інші нові препарати);

– середньотоксичні (технічний гексахлоран, холихлорпіпен, поліхлоркамфен і препарати наступних поколінь);

– малотоксичні (тедіон, гексахлорбензол, каптан, меркаптан, метаксохлор і нові більш дієві аналоги).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!