Із фітофторозом картоплі можна боротись лише фунгіцидами
Фітофтороз на посівах картоплі знищують лише фунгіцидними обробленнями.
Найбільш складно визначити терміни першої профілактичної обробки насаджень фунгіцидами, бо є зміни в біології збудника, що значно знизили точність прогнозування строку появи хвороби на картоплинні та ефективність захисних заходів.
У більшості країн, де вирощують картоплю, тактика застосування фунгіцидів змінилася на користь більш раннього обробітку.
Якщо раніше з фази повної бутонізації – початку цвітіння тільки починали спостерігати за появою фітофторозу, то тепер рекомендується починати обробку насаджень із фази змикання бадилля в рядках.
Максимальна ефективність фунгіцидів досягається, коли захист насаджень від фітофторозу починають комбінованими препаратами, до складу яких входять системні й контактні засоби, що дозволяє на 20-30 діб затримати зараження картоплиння, знизити епіфітотійний потенціал і втрати врожаю.
Першу й другу профілактичні обробки комбінованими препаратами починають із фази змикання картоплиння в рядках, не чекаючи перших ознак появи фітофторозу.
Якщо хвороба проявилася рано, то першу обробку проводять комбінованими препаратами, а наступну – препаратами контактної дії.
Системні препарати застосовують через 10-12 днів, контактні – через 7-8 діб. За теплої вологої погоди інтервали доцільно скоротити до 5 діб.
У другій половині вегетації (після цвітіння), а також після появи ознак хвороби на картоплинні обробку слід проводити фунгіцидами контактної дії.
Додати коментар