Спосіб вилову курчат-бройлерів на забій не впливає на якість м’яса
За механізованого вилову птиці перед забоєм установлено дещо вищий рівень смертності проти ручного вилову: відповідно 0,32-0,38% та 0,13-0,17%.
Між тим спосіб вилову не впливає на якісні показники м’яса курчат-бройлерів.
Вивчення травматизму курчат-бройлерів і пошкоджень тушок за різних способів відлову не засвідчило істотних відмінностей між ними за вказаними показниками.
Водночас, як зазначають дослідники, багато в чому рівень травматизму, пошкоджень тушок і смертності за обох способів залежить від кваліфікації, досвіду й мотивації працівників.
Обладнання для механізованого відлову постійно вдосконалюється, покращуються якісні показники його роботи. Частка птиці, що відловлюється механізовано, також постійно зростає.
За обох способів відлову не можна перевищувати норми завантаження транспортних контейнерів або модулів, оскільки це може призвести до стресів і перегріву птиці, відходу й вищому відсотку фекального забруднення птиці, що збільшить небезпеку мікробної контамінації тушок у процесі переробки. В спеку ж слід зменшити кількість птиці в транспортній тарі на 15-20%.
Додати коментар