Збільшення посівів гороху сприяє оздоровленню ґрунту
Вирощуючи горох, аграрій одночасно розв’язує дві надзвичайно важливих проблеми: нарощує виробництво високоякісного білка та покращує родючість ґрунтів.
Це зумовлено тим, що завдяки симбіотичній азотфіксації протягом вегетації культура зв’язує близько 100 кг/га азоту в діючій речовині, що позитивно впливає на родючість ґрунту, оскільки в ризосфері формується позитивний комплекс корисних мікроорганізмів, які сприяють використанню важкорозчинних мінеральних сполук для одержання власного врожаю та протистоять патогенній мікрофлорі.
Важливо зазначити, що за сівби гороху в ґрунті крім бульбочкових бактерій нагромаджується значна кількість інших видів корисних мікроорганізмів. Насамперед це асоціативні види – Azobacter, Bacillus, Azospirillum, Enterobacter тощо.
За взаємодії із симбіотичними вони утворюють у прикореневій зоні активний комплекс мікроорганізмів, у якому продукти обміну одних слугують поживним середовищем для інших. За таких умов у ґрунті формується досить активний ланцюг перетворень, що проходять доволі інтенсивно.
Оскільки мікроорганізми ростуть і діляться дуже швидко, то завдяки цьому нагромаджується значна органічна маса, з якої поступово формується гумус. У процесі росту коріння рослин також виділяє у навколишнє середовище фізіологічно активні сполуки, які використовуються як поживні компоненти.
Кореневі виділення включають вуглеводи, органічні кислоти, амінокислоти, пептиди, вітаміни, алкалоїди. Суттєвий позитивний вплив на ріст рослин чинять також мікоризні гриби, що колонізують кореневу систему й сприяють кращому засвоєнню фосфорних сполук.
Отож, істотне розширення посівів гороху сприяє оздоровленню навколишнього середовища, особливо ґрунту. Це надзвичайно важливо в організації вирощування органічної продукції.
Додати коментар