Компромісним рішенням щодо реєстрації сільгосптехніки став сертифікат на партію
У питанні проходження процедури затвердження типу і отримання сертифікату на сільськогосподарську техніку знайдено компромісне рішення.
Мінагрополітики й органами затвердження запропоновано проміжне рішення стосовно першочергової техніки, яка завозиться під вже підписані контракти, – сертифікат на партію.
Про це було домоовлено на зустрічі компаній – членів УКАБ із представниками Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та виробниками техніки за участі органів затвердження (ДП «НТЦ «АгроСЕПРО» НААН» та ДП «УкрЦВТ» (УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого), повідомили в УКАБ.
Цей документ можна отримати за значно швидшою процедурою, що надасть виробникам час для отримання сертифікату затвердження типу. Це дозволить не зірвати початок весняно-польових робіт, а аграріям – вчасно отримати техніку з діючим сертифікатом.
«Важливим моментом для усіх учасників ринку є дійсність і законність виданих сертифікатів на партію, адже для здійснення фінансових операції з банком чи торгівлі (оптової чи роздрібної) техніка повинна бути зареєстрована, тобто є необхідною наявність дійсного та внесеного в реєстр сертифікату, аби не виникало питань у Держпродспоживслужби як органу, що займається відомчою реєстрацією і ринковим наглядом», – наголосив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров.
За інформацією представника Держпродспоживслужби, інспектори на місцях проінструктовані щодо порядку реєстрації техніки, й у разі наявності сертифікату в реєстрі, проблем і зволікань із відомчою реєстрацією виникати не повинно.
Нагадаємо, 23 лютого набула чинності постанова Кабміну від 15 листопада 2017 року «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету міністрів України від 8 липня 2009 року № 694 і від 11 листопада 2009 року № 1200», згідно з якою сертифікат затвердження типу, виданий органом з оцінки відповідності, є одним із основних і обов’язкових документів для подальшої відомчої реєстрації техніки.
«Сертифікат затвердження типу видається на п’ять років і передбачає не тільки перевірку дійсності сертифікатів на компоненти чи проведення випробувань, а й виїзд на виробництво спеціаліста органу затвердження, що в рамках співпраці з іноземними виробниками забирає чимало часу», – пояснив Олег Нестеров.
Додати коментар