Які хвороби найбільше загрожують сочевиці
Великої шкоди сочевиці завдають такі хвороби як коренева гниль, аскохітоз і борошниста роса.
Коренева гниль проявляється одразу ж після сівби. Спочатку хвороба уражає насіння та кореневу систему, потім поширюється на надземну частину рослин і спричиняє в’янення. Джерелом інфекції є насіння, ґрунт, рослинні рештки.
Найбільшої шкоди завдає в період сходів, спричиняючи зрідження та пригнічення росту. Уражені рослини жовтіють, відстають у рості, нижні листки опадають. Коренева система буріє, загниває – рослина гине.
Аскохітоз проявляється у фазах цвітінняплодоутворення на листках, стеблах, бобах і насінні. Спочатку хвороба має осередковий характер, а згодом поширюється по всьому полі. Інтенсивно здатна поширюватися за теплої дощовитої погоди, яка сприяє вивільненню та перенесенню пікноспор.
На уражених органах формуються округлі дрібні плями жовтуватого або темно-коричневого кольору з бурим вузьким обідком по периферії. Схожість насіння за ураження цим патогеном знижується на 10-15%.
Борошнисту росу спричиняє гриб Erysiphe communis, хвороба трапляється на всіх посівах сочевиці. Швидко розповсюджується шляхом перенесення конідій від хворих рослин до здорових. Первинним джерелом інфекції є рослинні рештки.
Ознаки хвороби у вигляді борошнистого нальоту з’являються на початку цвітіння, й подальший розвиток хвороби триває до кінця вегетації. Оптимальними умовами є вологість повітря 40-60% і температура +20…+28 °С.
Додати коментар