Агромаркет

Аграрії просять повернути сульфат амонію в Україну

Аграрії просять повернути сульфат амонію в Україну

Всеукраїнський аграрний форум звернувся до прем’єра-міністра України Володимира Гройсмана з проханням розглянути можливість внесення змін до постанови Кабінету міністрів від 20.12.2017 року № 1022, виключивши з п. 3 товарну позицію «3102 21 00 00 Сульфат амонію».

Про це повідомили в УКАБ.

Згідно з розрахунками, вже цієї весни українські аграрії ризикують зіштовхнутися з критичним зростанням дефіциту сірковмісних добрив, потреба в яких оцінюється в 360-400 тис. тонн щорічно.

Протягом 2017 року вітчизняні хімічні підприємства виробили близько 130 тис. тонн сірковмісних добрив – утричі менше від потреби.

Цього року вони планують виробити 220-240 тис. тонн азотно-сіркового добрива гранульованого (АСДГ), сировиною для якого є сульфат амонію кристалічний капролактамовий.

Основним постачальником сульфату амонію в Україну був «ГродноАзот» (Білорусь), але після запуску аналогічного виробництва на «БелАгроФерт» (Гродно) вся білоруська сировина переробляється на місці, і поставки цього продукту в Україну припинено.

В Україні зазначена сировина відсутня, бо установка з випуску сульфату амонію на черкаському ПАТ «Азот» (у складі виробництва капролактаму) не працює близько п’яти років. Санітарна установка з виробництва сульфату амонію на ПАТ «Сумихімпром» є малопотужною і не покриває потребу вітчизняних підприємств.

Ситуація загострилась із прийняттям постанови Кабінету міністрів № 1022, відповідно до якої, з 1 березня 2018 року забороняється ввезення на митну територію України, зокрема, сульфату амонію російського походження, що на сьогодні є єдиним доступним джерелом постачання сировини для виготовлення сірковмісних азотних добрив.

Таким чином, реалізація положень цієї постанови в частині зазначеної товарної позиції призведе до зупинки українських заводів, вивільнення сотень працівників та додаткових навантажень на ринок праці і соціальні страхові фонди. Сума недоотриманих державою податків і зборів лише від групи компаній «УкрТехноФос» за 10 місяців поточного року складе близько 38,9 млн грн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!