У 2017 році АЧС поширювалася вдвічі швидше, ніж у попередні роки
Минулого року АЧС розповсюджувалася вдвічі швидше, ніж роком раніше, та вдесятеро швидше, ніж у 2014 році. Так, у 2017 році зафіксовано 163 нових випадки АЧС, а загалом з 2012 року сталося 311 спалахів хвороби.
На цьому акцентувала увагу Асоціація тваринників України (АТУ).
За перший неповний місяць 2018 року вже зафіксовано 13 нових випадків АЧС.
«Збитки від АЧС на одну голову в господарствах населення вартують $114, на малих та середніх свинофермах – $196, а на великих промислових комплексах – $460, – наголосила голова АТУ Ірина Паламар. – Але загальні збитки від епізоотії набагато більші від фактичних коштів, які втрачаються від загибелі чи забою однієї свині».
Ще рік тому АТУ разом із науковцями та представниками Держпродспоживслужби розробили Програму боротьби з АЧС на найближчі п’ять років. Та Мінагрополітики її ігнорує, проект досі несхвалений, зазначила Ірина Паламар.
Тим часом Україна багато втрачає через закриття експортних ринків свинини через АЧС. За словами голови АТУ, важливим державним кроком має бути також упровадження компартменталізації, яка сьогодні є єдиною можливістю налагодити експорт свинини.
Довідка
Компартменталізація – розділення тваринницьких господарств за ступенем їх біологічного захисту. Підприємства, які мають високий ступінь захисту від проникнення хвороби на територію господарства, отримують статус безпечних, а отже, їхня продукція може вільно виходити на ринки, в тому числі й зовнішні.
Додати коментар