Відмінності використання мурашиної кислоти і форміату натрію в кормах для тварин
Мурашина кислота широко визнана як дуже ефективний підкислювач для корму, а також антимікробний агент. Ефект підкислення мурашиної кислоти особливо важливий для молодих тварин.
Форміат натрію – це сіль без іонів водню для вивільнення, тож він не володіє підкислювальними властивостями, як мурашина кислота. Додавання форміату натрію в корм забезпечить тварин натрієм, тобто він може використовуватися як посилювач електролітного балансу корму.
В залежності від того, який ефект планується отримати, використовують як продукти на основі мурашиної кислоти, так і на основі форміату натрію.
Слід визначити першочергову потребу: підкислення шлунка тварини чи досягнення протимікробного ефекту від застосування препарату, або ж обидві цілі.
Також необхідно визначити, чи можна в умовах певної виробничої системи використовувати рідкий продукт. Застосування рідких продуктів часто вимагає наявності спеціалізованого обладнання.
Обираючи рідкий розчин, зокрема, мурашину кислоту, слід враховувати, що це агресивний продукт, який є летючим і має гострий запах. Існують спеціальні правила її транспортування та зберігання.
Форміат натрію – сухий продукт. Він зменшує ці небажані властивості шляхом натрієвої буферизації мурашиної кислоти. Тобто в нього ті ж властивості, що й у мурашиної кислоти, але він значно менш корозійний і летючий, має менше запаху. Це знижує ризики для персоналу, вартість заміни обладнання через корозію та вартість транспортування.
Додати коментар