Овочі-Ягоди-Сад

Для транспортування і зберігання цибулі вирішальне значення має ступінь її стиглості

Для транспортування і зберігання цибулі вирішальне значення має ступінь її стиглості

Ступінь стиглості товарних сортів цибулі (тонка закрита шийка, сухі зовнішні лусочки) має вирішальне значення для її транспортування та закладання на тривале зберігання.

Запізнення із збиранням призводить до утворення вторинної кореневої системи, що істотно збільшує кількість хворих цибулин і різко знижує лежкість (товарність) партії.

Перед закладанням на зберігання цибулю треба відсортувати. Цибулини мають бути визрілі, цілі, свіжі, вкриті сухими верхніми, добре закритими лусочками, не пророслі, діаметром 5-6 см.

Після обрізування листків шийка повинна мати довжину від 2 до 5 см.

Цибулини із незакритою (товстою) шийкою, вологі або запліснявілі, із механічними пошкодженнями, ознаками пошкодження шкідниками (цибулевою мухою, дзюрчалкою, кліщами) або хворобами (вірусами, пероноспорозом, гнилями шийки і денця) до тривалого зберігання не придатні.

Важливим за ходом профілактики розвитку хвороб на зберіганні є підсушування цибулі в полі перед закладанням у сховища або в сушарках із активною вентиляцією.

Підсушування в сушарках проводять за температури повітря 25-35 °С протягом кількох діб із кінцевим прогріванням упродовж 10-12 годин шляхом підвищення температури повітряного потоку до 42-45 °С.

Оптимальною для зберігання продовольчої продукції гострих, напівгострих та солодких сортів ріпчастої цибулі є температура 0…-3 °С за відносної вологості повітря у сховищі не вище 75%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!