Випадки респіраторного мікоплазмозу в індиків зазвичай реєструють у великих промислових господарствах
За правильного лікування респіраторного мікоплазмозу (інфекційного синуситу) – одного з найпоширеніших і небезпечних інфекційних захворювань для індиків – можна знизити кількість хворої птиці. Адже ця хронічна респіраторна хвороба завдає дуже великої економічної шкоди господарствам.
Ефективних лікарських препаратів проти респіраторного мікоплазмозу індиків немає. Можна застосовувати антибіотики широкого спектра дії (еритроміцин, терраміцин тощо), зокрема, сучасні цефалоспоринового ряду в поєднанні з фуразолідоном. Перших три-чотири дні призначають антибіотики, наступні вісім-десять днів – фуразолідон.
Захворювання зазвичай реєструється у великих господарствах промислового типу, де утримують велику кількість птиці на обмеженій території.
Для профілактики захворювання застосовується вакцинація живими чи інактивованими (емульгованими) вакцинами.
Основою ж профілактики респіраторного мікоплазмозу є заборона завезення племінної птиці та яєць із господарств, неблагополучних щодо респіраторного мікоплазмозу.
Господарства мають суворо дотримуватися параметрів мікроклімату в птахівничих приміщеннях, організовувати повноцінну годівлю індиків і виконувати ветеринарно-санітарні правила.
За захворювання індиків на респіраторний мікоплазмоз у господарстві забороняється вивезення птиці та яєць для інкубації в благополучні господарства; реалізація й використання птиці та ембріонів для виробництва ветеринарних і медичних біологічних препаратів.
Повна ліквідація респіраторного мікоплазмозу можлива тільки після заміни неблагополучної групи птиці новим поголів’ям.
Додати коментар