Лінійне оцінювання корів допомагає ефективніше керувати фермою
Для полегшення керування стадом ВРХ, худобу потрібно підводити під єдині стандарти. Тоді на кожну корову приділятиметься менше часу за будь-яких маніпуляцій, що в свою чергу призведе до отримання більших обсягів молока. Адже чим більш функціональна корова, тим вищим буде її продуктивне довголіття.
Існують загальнозаведені норми показників для кожної породи (стандарти), і відхилення від них визначається за допомогою лінійного оцінювання.
При лінійному оцінюванні можна оцінити лише фенотип корови (статуру, глибину тіла, кутастість, кут крижів та інше), оскільки інструментом для його проведення є лише очі людини. Через це метод певною мірою є суб’єктивним.
Однак зазвичай думки експертів щодо окремої тварини сильно не розходяться, бо лінійне оцінювання має кілька суттєвих переваг:
– можливість раннього вибракування проблемних тварин;
– розуміння наперед можливих змін у менеджменті стада;
– спілкування з об’єктивним експертом, який уже оцінив сотні ферм по всій країні;
– відмінний інструмент для генетичної роботи;
– можливість виділити найкращих корів у стаді для того, щоб розвивати й покращувати риси в приплоду (за небажання використовувати дорогу генетику на всьому стаді є можливість виділити корів, які завдяки високоякісній дорогій генетиці й за умови правильного підбору бика дадуть стовідсотковий результат в наступному поколінні).
Додати коментар