Дотримання стандартів біобезпеки підвищує рентабельність птахогосподарства
Рентабельність кожної птахоферми безпосередньо залежить від високої якості та точно збалансованої годівлі, якісної води, дотримання норм посадки птиці на квадратний метр, умов експлуатації технологій, що зумовлено відповідним кліматом тощо.
Крім відповідної вентиляції, потрібно підтримувати відносну вологість і вміст аміаку в повітрі на низькому рівні.
Однак оптимізація генетично встановленої ефективності утруднюється мікробним середовищем, тиск якого збільшується пропорційно до концентрації птиці, тривалості її перебування та часу, за який її вирощують в одному приміщенні.
«Інфекційний тиск» під час вирощування бройлерів уже на п’ятому тижні життя становить 1 х 106 різних мікроорганізмів на кожному кубічному метрі повітря, які осідають у дихальних шляхах.
Крім того, в разі утворення біоплівки в системі водопостачання відбувається колонізація ентеробактеріями шлунково-кишкового тракту. Саме такі, на перший погляд, непомітні для нас чинники призводять до пригнічення імунітету та, як наслідок, втрати ефективності, збільшення конверсії, а іноді й високої смертності тварин.
Інтенсивний розвиток птахівництва та виникнення різноманітних ризиків, пов’язаних із високим мікробним навантаженням, вакцинаціями та годівлею, часто негативно впливають на економіку птахокомплексу.
Зосередження уваги лише на правильній годівлі птиці замало, якщо в господарстві недооцінюють заходи з гігієни.
Ідеальна програма профілактики та регулярна й чітка програма дезінфекції є основною умовою збереження здоров’я всіх сільськогосподарських тварин. Така профілактика стане запорукою зниження втрат, використання генетично встановленої ефективності птиці та подальшого збільшення рентабельності.
Додати коментар