Особливості вакцинації корів проти золотистого стафілокока
Золотистий стафілокок є основним агентом контагіозного маститу корів, і його здатність утворювати біоплівку є важливим чинником вірулентності в розвитку стафілококової інфекції.
Для зменшення поширення інфекції золотистого стафілокока всередині стада було проведено багато досліджень для розробки ефективної вакцини. Основним у розробці вакцинації проти маститу є зниження запалення в місці ін’єкції, висока ефективність проти захворювання, економічна ефективність.
Перші дослідження з вакцинації були спрямовані на утворення імунітету проти матриксу біоплівки, що утворюється навколо клітин золотистого стафілокока, а саме PNAG. Пізніше в дослідженнях на ВРХ було зазначено важливу роль у боротьбі проти інфекції саме специфічних антитіл проти іншого компонента біоплівки ‒ SAAC.
У корів, яких імунізували більшими концентраціями SAAC, спостерігали вищий рівень SAAC-специфічних антитіл після вакцинації. Це дослідження довело імуногенність SAAC і показало ефективність застосування цього компонента для вакцинації корів проти золотистого стафілокока.
Важливість застосування PNAG або SAAC як антигенного компонента вакцини полягає в тому, що різні штами стафілококів продукують обидві фракції цих речовин, тому вакцина, що міститиме хоча б один компонент, забезпечуватиме крос-протекцію проти різних штамів золотистого стафілокока.
Довідка
Біоплівки ‒ це структуроване угрупування бактерій, які обмежені спільною захисною полімерною мембраною та прикріплені до інертної або живої поверхні. Біоплівки являють собою захисну нішу, у якій бактерії можуть розмножуватись і виживати в різноманітних несприятливих умовах (наприклад, у водоймах із неперервним потоком).
Біоплівка сприяє позаклітинному катаболізму та концентрації поживних речовин на поверхні бактеріальних клітин.
Додати коментар