Трав’яне борошно в раціоні птиці покращує якість яєць
Вчені установили, що підвищення рівня трав’яного борошна в раціоні племінних яєчних курей із 5% (згідно з чинними рекомендаціями) до 11% і 14% сприяє підвищенню несучості на середню несучку відповідно на 4,3% та 5,5% за зниження витрат кормів на 10 яєць на 4,3 та 5,5% і на 1 кг яєчної маси – на 3,5 та 5,6%.
Водночас вихід інкубаційних яєць збільшується на 4,7% та 3,7%. Додаткове введення в раціон з умістом трав’яного борошна 14% маси комбікорму 1% соняшникової олії дало змогу збільшити інтервал між штучним заплідненням курей до 9-10 днів замість 7 днів за нормативами.
Уведення великої кількості трав’яного борошна за обмеженої годівлі птиці дає змогу зменшити загальну поживність раціону без зменшення його фізичного обсягу. У зв’язку з цим рекомендується вводити трав’яне борошно в раціони ремонтного молодняку м’ясних курей із 7 до 13 тижнів у кількості 14%, а з 14 до 23 тижнів – 21%.
Клітковина, що міститься у трав’яному борошні, сповільнює проходження корму через шлунково-кишковий тракт птиці, що сприяє кращому на 0,9-3,5% використанню азоту, жиру та мінеральних речовин корму. В результаті витрати корму в розрахунку на 10 яєць зменшуються на 5,8%, на 1 кг яєчної маси – на 5,7%.
Яйця курей, яким згодовували люцернове борошно, мали більшу в середньому на 0,8 г масу та на 1,7 г – масу жовтка, що містив майже вдвічі більше бета-каротину та на 28,4% менше холестерину, мав інтенсивніше жовте забарвлення, ніж у контролі.
Подібні результати було отримано і на перепелах. Вони встановили, що додавання в раціони перепелів 3%, 6% і 9% люцернового борошна не впливає негативно на їх живу масу, яєчну продуктивність, споживання кормів і конверсію корму. Проте сприяє поліпшенню якості яєць: міцності й товщини шкаралупи, зниженню вмісту холестерину, збільшенню вмісту каротиноїдів і вітаміну Е.
Додати коментар