Як захистити свинокомплекс від нашестя гризунів
Для захисту свинокомплексу від постійних атак гризунів є цілий комплекс заходів.
Дератизація починається з певних архітектурних рішень. Щоб зупинити міграцію щурів і мишей на територію підприємства, її потрібно максимально обнести суцільним залізобетонним парканом, уздовж якого не повинно бути чагарників, високої трави або бур’янів.
У цій зоні також не бажано садити фруктові дерева та горіхи ‒ їхні плоди приваблюють гризунів. Краще надати перевагу хвойним породам дерев. Миші зрідка селяться в заростях бузини.
Для боротьби з небажаною рослинністю найкраще застосувати гербіциди: це позбавить гризунів простору для розмноження й укриття під час міграції.
Під час будівництва як офісних, так і тваринницьких приміщень треба максимально обмежувати використання деревини, пластику, а також поліпропіленових (пінопластових) утеплювачів, монтажної піни, які приваблюють гризунів. Залізобетонні конструкції повинні мати якнайменше щілин і ніш.
Обов’язкова умова в запобіганні розповсюдження гризунів на території свинокомплекса ‒ максимальне віддалення кормоцеху та зернових складів від тваринницьких приміщень.
До загальних заходів, що бажано проводити на свинокомплексі, можуть належати вчасне видалення будь-якого сміття, запобігання просипанню кормів або безконтрольному переміщенню гною. Однією зі стримувальних умов для гризунів є відсутність вільного доступу до води, придатної для водопою.
Найпоширеніші методи фізичного знищення гризунів ‒ це пастки й отрути. Крім звичних капканів і мишоловок не так давно з’явилися клейові пастки: це полімерна основа, що не твердіє. Клейова пастка доволі дієва проти мишей, але великих щурів вона вряд чи зупинить.
З хімічних методів найефективнішим є розкладання отруйних радентаційних принад.
Додати коментар