Агрономія

Цукровим бурякам при зберіганні шкодить кагатна гниль

Цукровим бурякам при зберіганні шкодить кагатна гниль

Кагатна гниль спричиняє втрату маси врожаю цукрових буряків і значно знижує їх якість.

Зокрема, у тканинах, уражених гниллю, спостерігається зменшення вмісту сахарози і значне підвищення кількості шкідливих нецукрів, які помітно ускладнюють виробничий процес переробки коренеплодів.

Як наслідок, присутність цих речовин призводить до інверсії сахарози, затримки процесу її кристалізації та збільшення патоки.

Збудниками кагатної гнилі є цілий комплекс мікроорганізмів: грибів і бактерій (понад 100 видів), що мають різний механізм потрапляння до коренеплодів, а також різні оптимальні умови для розвитку.

Найчастіше в коренеплодах, що гниють, трапляються такі гриби: Botrytis cinerea, Phoma betae, різні види з родів Fusarium, Rhizopus, Penicillium, Aspergillus та ін.

На ступінь ураженості коренеплодів різними видами збудників значно впливають як стійкість вирощуваних гібридів до дії мікроорганізмів, так і чинники зовнішнього середовища.

Самі рослини цукрових буряків мають високу природну опірність до хвороб. Дія фітопатогенної мікрофлори в тканинах коренеплодів не проявляється доти, доки не виникнуть сприятливі умови її розвитку.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!