Обсяги продажу і прибуток концерну BASF значно зросли в III кварталі 2017 року
BASF зафіксував значне зростання обсягів продажу та прибутку в III кварталі 2017 року. «Позитивна динаміка попиту збереглася в III кварталі 2017 року. Ми досягли значного зростання обсягів, навіть у порівнянні з високими показниками за аналогічний період попереднього року», – заявив д-р Курт Бок, голова Ради виконавчих директорів BASF SE.
Продажі концерну BASF склали 15,3 млрд євро, збільшившись на 9% в порівнянні з показниками за третій квартал попереднього року. Це сталося здебільшого за рахунок збільшення обсягів, а також значного підвищення відпускних цін в сегменті «Хімікати». Продажі також зросли за рахунок придбання компанії Chemetall у грудні 2016 року. У всіх сегментах було відзначено незначний негативний вплив, спричинений змінами валютних курсів.
Високі показники в сегменті «Хімікати» дозволили збільшити прибуток від операційної діяльності (EBIT) до вирахування спеціальних статей на 244 млн євро до 1,8 млрд євро. BASF зафіксував незначне зниження EBIT до вирахування спеціальних статей в сегменті «Нафта та газ» та істотне зниження в інших сегментах і в сегменті «Інші», головним чином у результаті зростання цін на сировину.
Показник EBIT в третьому кварталі 2017 року включив чисті спеціальні статті в розмірі 198 млн євро, після мінус 52 млн євро в аналогічному періоді попереднього року. Це здебільшого відбулося за рахунок прибутку, зафіксованого в сегменті «Спеціальні продукти» в результаті передачі підрозділу BASF з виробництва хімікатів для обробки шкіри групі компаній Stahl Group. В результаті показник EBIT збільшився з 1,5 млрд євро до 2 млрд євро.
Порівняно з аналогічним періодом попереднього року показник EBITDA до вирахування спеціальних статей зріс на 303 млн євро до 2,8 млрд євро, а показник EBITDA збільшився на 570 млн євро і склав 3 млрд євро.
Чистий прибуток виріс на 448 млн євро до показника в 1,3 млрд євро. Прибуток у розрахунку на акцію склав 1,45 євро в третьому кварталі 2017 року в порівнянні з 0,97 євро в аналогічному кварталі попереднього року. Після коригування на спеціальні статті та амортизацію нематеріальних активів прибуток на акцію склав 1,40 євро (показник за третій квартал 2016 року – 1,10 євро).
У перші три квартали 2017 року надходження коштів від операційної діяльності зросли на 1,8 млрд євро порівняно з аналогічним періодом попереднього року і склали 7,6 млрд євро. Зростання здебільшого було зобумовлено збільшенням чистого прибутку. Потік вільних грошових коштів в перші дев’ять місяців 2017 року зріс з 2,9 млрд євро до 5 млрд євро.
Прогноз на 2017 рік
BASF трохи поліпшив прогноз щодо глобального економічного середовища у 2017 році (в дужках наводиться більш ранній прогноз, взятий з Фінансового звіту за шість місяців 2017 року):
- Зростання валового внутрішнього продукту: 2,8% (2,5%)
- Зростання обсягів промислового виробництва: 3,1% (2,5%)
- Зростання обсягів виробництва у хімічній галузі: 3,4% (3,4%)
- Середній обмінний курс євро до долара США – 1,10 (без змін)
- Середньорічна ціна нафти марки Brent – 50 дол. США за барель (без змін)
«Ми очікуємо, що EBIT до вирахування спеціальних статей концерну BASF в другому півріччі 2017 року значно перевищить аналогічний показник за 2016 рік, – заявив Бок. – Ми зберігаємо наш прогноз щодо обсягів продажу, EBIT до вирахування спеціальних статей і EBIT за весь період 2017 року: очікується, що ці показники суттєво зростуть. Даний прогноз відноситься і до показника EBIT після вирахування вартості капіталу, для якого ми раніше прогнозували лише невелике зростання».
Динаміка за сегментами
Продажі в сегменті «Хімікати» збільшилися на 25% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року і склали близько 4 млрд євро. Така динаміка – наслідок підвищення цін за всіма бізнес-сегментами, особливо в підрозділі «Мономери». BASF також значно збільшив обсяги продажів. Коливання валютного курсу мали незначний негативний вплив на обсяги продажу у всіх підрозділах. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей зріс на понад 600 млн євро, склавши 1,1 млрд євро. Дані результати – наслідок збільшення маржі, зокрема в підрозділі «Мономери». Страхові виплати повністю нівелювали негативний вплив інциденту в Північній гавані виробничого об’єкта в Людвігсхафені на прибуток в третьому кварталі 2017 року. Постійні витрати несуттєво зросли.
У сегменті «Спеціальні продукти» продажі зросли на 2% порівняно з третім кварталом 2016 року і склали трохи менше 4 млрд євро в результаті зростання обсягів у всіх підрозділах. Відпускні ціни залишалися на рівні аналогічного кварталу попереднього року. Зростання цін в підрозділах «Дисперсії і пігменти» і «Сировина для косметики і побутової хімії» було здебільшого компенсовано істотним зниженням цін у групі підрозділів, що спеціалізуються на рішеннях для виробництва продовольчих товарів і фармацевтичних препаратів. Коливання валютного курсу, особливо долара США, а також портфельний ефект трохи послабили зростання продажів. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився на 88 млн євро і склав 385 млн євро. Це здебільшого зумовлено зниженням цін на вітаміни, а також тривалим тиском на маржу в зв’язку зі збільшенням цін на сировину. У підрозділі «Спеціальні продукти» показник EBIT включає прибуток за спеціальними статтями, отриманий в результаті передачі Stahl Group бізнесу з виробництва хімікатів для обробки шкіри.
Продажі в сегменті «Функціональні матеріали і рішення» зросли на 7% порівняно з третім кварталом 2016 року і склали близько 5 млрд євро. Здебільшого це наслідок придбання компанії Chemetall у корпорації Albemarle в грудні 2016 року і зростання цін. Обсяги продажу зросли в кожному підрозділі, крім підрозділу «Каталізатори», де BASF зафіксував значне зниження обсягів торгівлі дорогоцінними металами. Порівняно з третім кварталом 2016 року обсяги продажу автомобільним і будівельним галузям виросли дедалі більше. Коливання валютного курсу мали незначний негативний вплив на обсяги продажу. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився на 100 млн євро порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 397 млн євро. Прибуток скоротився здебільшого за рахунок зниження маржі, пов’язаного зі збільшенням цін на сировину.
У третьому кварталі 2017 року обсяФги продажу в сегменті «Рішення для сільського господарства» знизилися на 6% порівняно з аналогічним періодом попереднього року і склали 987 млн євро. Це здебільшого є результатом зниження цін і обсягів продажу в Бразилії. Крім того, на розвиток продажу вплинули несприятливі зміни валютного курсу. BASF зумів забезпечити незначне збільшення загальних обсягів. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей скоротився на 76 млн євро до 21 млн євро, що здебільшого спричинено непростою ринковою ситуацією в Бразилії. На прибуток також вплинула зупинка роботи виробничих об’єктів в Бомоні, штат Техас, і Манат, Пуерто-Ріко, у зв’язку з ураганами. Постійні витрати залишилися на рівні попереднього року.
Через зростання цін і обсягів сегмент «Нафта й газ» показав збільшення обсягів продажу на 20% рік до року до 739 млн євро. Середньорічна ціна нафти марки Brent у третьому кварталі 2017 року склала 52 долари США за барель (46 доларів США в аналогічному періоді попереднього року). Ціни на газ на європейських спотових ринках також виросли порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Збільшення обсягів було здебільшого пов’язано з великими обсягами продажу газу. Обсяги виробництва також несуттєво збільшились. EBIT до вирахування спеціальних статей знизився на 14 млн євро до 180 млн євро. Показник за аналогічний період попереднього року включав в себе компенсаційні виплати за зміни умов контрактів. Проте чистий прибуток значно зріс – з 33 до 139 млн євро, здебільшого за рахунок прибутку від спеціальних статей, отриманого від продажу акцій концесії на природний газ в Аргентині.
Обсяги продажу в сегменті «Інші» зросли на 2% порівняноФ з аналогічним показником попереднього року і склали 548 млн євро, що стало результатом збільшення обсягів продажів послуг. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився на 92 млн євро до мінус 325 млн євро, частково через переоцінку відрахувань на реалізацію довгострокової корпоративної програми стимулювання.
Додати коментар