Ферментаційна підстилка для утримання птиці особливо актуальна взимку
Вирощування птиці на ферментаційній підстилці коштує недешево, але є рентабельним, стверджує голова кооперативу «Лиманський птах» (Донецька область) Артем Бутов.
У кооперативі практикують унікальний спосіб утримання бройлерів на ферментаційній підстилці.
«Через те, що птиця майже не хворіє, ми практично не застосовуємо лікарські та дезінфекційні засоби, – пояснює голова кооперативу. – Тому за її використання збільшилася збереженість поголів’я й екологічність м’яса».
Це дуже зручно й вигідно, наголошує Артем Бутов. «По-перше, така підстилка сприяє нейтралізації запаху в приміщенні, створює комфортні умови утримання, – пояснює він. – По-друге, за її використання суттєво знижується ризик виникнення різних небезпечних захворювань, а також відбувається додатковий обігрів птиці».
Кисломолочні та фотосинтетичні бактерії, що входять до складу ферментаційної підстилки, розщеплюють відходи птиці, утворюючи компост, який далі можна використовувати як добриво.
А в зимовий період застосування цієї підстилки стає дуже актуальним, тому що пташник опалюється лише на посадці курчат, додає Артем Бутов.
«Ферментаційна підстилка дуже економічна й зручна у використанні. Протягом усього періоду вирощування птиці ми її не змінюємо, тільки досипаємо, а наприкінці строку отримуємо ще й органічне добриво», – зазначає він.
Додати коментар