Агрономія

Західний кукурудзяний жук може поставити хрест на вирощуванні кукурудзи

Західний кукурудзяний жук може поставити хрест на вирощуванні кукурудзи

Якщо не вживати заходів щодо запобігання поширенню західного кукурудзяного жука, то за 5-10 років його кількість може призвести до абсолютно нерентабельного вирощування кукурудзи в усіх областях України.

Наразі шкідник уже поширений у семи областях країни на площі понад 86 тис. га і ця площа постійно збільшується.

Уперше в України імаго західного кукурудзяного жука виявлено в Закарпатській області 2001 року. Подальше його просування на територію країни відбувалося через сусідні області – Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку та Вінницьку.

Личинки шкідника живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння й ураження його гнилями, що надають йому бурого забарвлення.

Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань через те, що жуки й личинки є переносниками різноманітних патогенів кукурудзи: грибних, бактеріальних і вірусних. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів і дощів легко вилягають. Через це механізоване збирання врожаю стає повністю або частково неможливим.

Крім цього, західний кукурудзяний жук може бути переносником іншої небезпечної карантинної хвороби кукурудзи – бактеріального вілту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!