Західний кукурудзяний жук може поставити хрест на вирощуванні кукурудзи
Якщо не вживати заходів щодо запобігання поширенню західного кукурудзяного жука, то за 5-10 років його кількість може призвести до абсолютно нерентабельного вирощування кукурудзи в усіх областях України.
Наразі шкідник уже поширений у семи областях країни на площі понад 86 тис. га і ця площа постійно збільшується.
Уперше в України імаго західного кукурудзяного жука виявлено в Закарпатській області 2001 року. Подальше його просування на територію країни відбувалося через сусідні області – Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку та Вінницьку.
Личинки шкідника живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння й ураження його гнилями, що надають йому бурого забарвлення.
Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань через те, що жуки й личинки є переносниками різноманітних патогенів кукурудзи: грибних, бактеріальних і вірусних. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів і дощів легко вилягають. Через це механізоване збирання врожаю стає повністю або частково неможливим.
Крім цього, західний кукурудзяний жук може бути переносником іншої небезпечної карантинної хвороби кукурудзи – бактеріального вілту.
Додати коментар