Виробники цибулі очікують непоганий урожай
Загальний стан цибулевих полів в Україні цілком задовільний, незважаючи на несприятливі погодні умови.
Про це каже директор ТОВ «АгроАналіз» Вадим Дудка.
За словами експерта, особливих проблем з поширенням захворювань або шкідників у професійних господарствах не спостерігається. На думку Вадима Дудки, це перш за все доводить, що українські фермери змогли зробити висновки з отриманого в попередні сезони негативного досвіду і змінити підхід до вирощування цибулі.
«Такої проблеми, яка траплялася в особливо несприятливі роки, сьогодні немає. Всихання пера через хвороби і через пошкодження трипсами у професійних виробників поки досить невелике, ‒ зазначає експерт. ‒ Причому профі зробили найголовніший висновок з минулорічних проблем ‒ про важливість ранніх строків посіву цибулі. Ми часто говоримо «інтегрована система захисту» і не так часто застосовуємо її на практиці. А рання сівба ‒ це якраз агротехнічний прийом мінімізації пошкодження цибулі сезонними хворобами. І дуже багато цей прийом в поточному році використовували».
Таким чином, у більшості професіоналів сьогодні навіть середньопізні та пізні сорти вже набрали велику цибулину і ще мають 65-80 см зеленого пера, що дозволить успішно пройти відтоку і накопичити високий відсоток сухих речовин. Важливо, що в цьому році майже не було масового поширення хвороб цибулі, що знижують її лежкість ‒ фузаріозу та сірої гнилі.
«Звичайно, можна знайти поля, де цибуля «вмирає стоячи», ‒ говорить Вадим Дудка. ‒ Але це зазвичай невеликі поля новачків, а новачків у цибулевому бізнесі в цьому році мало: після року низьких цін, як завжди, стався відтік випадкових людей. Саме це, я сподіваюся, ймовірно, дозволить у цьому році заробити тим, для кого вирощування цибулі ‒ системний бізнес, а не гонитва за разової прибутком».
Додати коментар