Аграрна філія ДП «Антонов» хоче відкрити фірмові екомагазини
Філія держпідприємства «Антонов» – «Антонов-Агро» (село Круглик Київської області) – має вийти на самоокупність. Раніше агрогосподарство дотувало ДП «Антонов». Після припинення співпраці з Росією завод шукає шляхи, як підвищити свою прибутковість, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Господарство має 123 га землі, утримує 2,5 тис. голів свиней та 2,2 тис. голів кролів, виробляє свинину та кролятину, виготовляє ковбаси, вирощує гливи та пшеницю, розводить і коптить рибу, надає послуги з рибальства.
Донедавна рослинництво в «Антонов-Агро» зводилося до вирощування на двох полях площею 7 та 45 га пшениці для отримання соломи, яку використовували в процесі вирощування грибів.
Курс на самоокупність спонукає господарство змінювати підходи: цього року вперше поля частково засіють соєю, з якої виготовлятимуть соєвий шрот для годівлі тварин. Раніше його закуповували.
«Щоб бути прибутковими, нам потрібно вирощувати за місяць 5 тонн грибів, нині ж ми отримуємо 2–3 тонни, – каже заступник директора філії «Антонов-Агро» Олексій Пархоменко. — Ще одна проблема — реалізація. На сьогодні всю продукцію господарства – а це не лише гриби, а й м’ясо свиней і кролів, ковбаси, риба та рибні пресерви, ми реалізуємо на завод за ціною, що нижча за їхню собівартість.Тільки малу частину продаємо через наш фірмовий магазин в селі Круглик. Раніше така ситуація влаштовувала наше керівництво — нас дотувало ДП «Антонов».
Поки що озера та риба, що в них водиться, – єдині беззбиткові напрями діяльності «Антонов-Агро». Цього літа біля одного з озер планують організувати зону відпочинку.
«Ми хочемо наростити переробку: виготовлення ковбас і копченої риби, – ділиться Олексій Пархоменко. – Тим більше, що потужності для цього маємо. Проте, оскільки ми використовуємо тільки натуральну сировину, без добавок, продукція виходить дорожчою, ніж в інших виробників. Тому нам із ними важко конкурувати. Єдиний вихід для нас — відкривати фірмові екомагазини».
Додати коментар