Агромаркет

Аграрні асоціації просять президента ветувати Закон «Про оцінку впливу на довкілля» як орієнтований на корупцію

Аграрні асоціації просять президента ветувати  Закон «Про оцінку впливу на довкілля» як орієнтований на корупцію

19 українських професійних асоціацій у сферах аграрного виробництва, безпеки та юриспруденції просять президента України Петра Порошенка ветувати прийнятий парламентом 23 травня Закон «Про оцінку впливу на довкілля» (№ 2009а-д), оскільки він сприяє розвитку корупції та загрожує підприємництву.

Асоціації звернулися і до голови Представництва ЄС в Україні Х’юга Мінгареллі з проханням зустрітися та обговорити загрози цього закону, а також до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва та міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнко з проханням надати оцінку положенням цього закону та поінформувати голову держави про ризики, які він несе.

«Під виглядом адаптації до положень європейських директив пропонується запровадити нову корупційну схему, що, безумовно, негативно позначиться на євроінтеграційних прагненнях українського бізнесу та відношенні до процесу євроінтеграції в цілому», – зазначається у зверненнях.

Закон передбачає, що відповідні державні органи зможуть приймати рішення щодо допустимості впливу підприємств (зокрема, тваринницьких ферм) на довкілля. При цьому в самому законі не вказані критерії, за якими це рішення буде прийматися. Тобто уповноважений орган на власний розсуд зможе вирішувати, чи є вплив на довкілля того чи іншого підприємства допустимим.

«Ми переконанні, що практична реалізація цього закону зробить непередбачуваним для суб’єктів господарювання результат проведення дозвільних процедур, необхідних для започаткування планованої діяльності, а також призведе до розвитку корупції, оскільки закон наділяє працівників компетентного органу необмеженими дискреційними повноваженнями», – йдеться у зверненні.

Представники асоціацій зазначають, що народні депутати не підтримали ініціативи громадськості, спрямовані на усунення корупційних положень закону. Автори законопроекту аргументували це тим, що нібито неможливо встановити вичерпний перелік підстав для прийняття рішень про допустимість/недопустимість впливу на довкілля. Асоціації вважають, що таке обґрунтування є результатом невірного тлумачення норм європейських директив.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!