Тваринництво

Україна отримала дозвіл на експорт яловичини до Китаю

Україна отримала дозвіл на експорт яловичини до Китаю

Україна та Китайська Народна Республіка підписали протокол ветеринарних вимог на експорт української яловичини до КНР.

Держпродспоживслужба України та Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки (AQSIQ) підписали Протокол інспекційних, карантинних та ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України до Китаю, повідомила прес-служба Мінагрополітики.

Підписання протоколу й офіційне відкриття китайського ринку для української яловичини стало можливим за результатами місії компетентного органу КНР з оцінки української системи державного контролю безпечності харчових продуктів в частині виробництва яловичини, яка працювала в Україні наприкінці квітня.

«Розширення номенклатури українського агарного експорту до китайського ринку залишається пріоритетом для нас. Тому відкриття цього ринку для нашої яловичини дає нові можливості для українських експортерів», ‒ наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, наразі Держпродспоживслужба та представники AQSIQ активно співпрацюють у питаннях узгодження фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту цілої низки української агарної продукції на ринок КНР. Йдеться про соняшниковий шрот, буряковий жом, молочні харчові продукти, м’ясо птиці, яйця, мед та інші.

На початку червня голова Держпродспоживслужби здійснить робочий візит до КНР.

«Підписання протоколу ветеринарних вимог на експорт означає, що КНР визнає нашу державну систему контролю безпечності виробництва яловичини відповідною китайській. Але щоб розпочати експорт, українські виробники мають бути включені до реєстру авторизованих постачальників. Це відбувається за результатом додаткових перевірок з Китаю», ‒ підкреслив директор Ради з питань експорту продовольства UFEB Богдан Шаповал.

За його словами експорт яловичини до КНР має стартувати незабаром.

«Не забуваймо, що на ринку яловичини КНР значний дефіцит, у тому числі й у зв’язку з бразильським скандалом. Такі обставини зможуть значно пришвидшити розвиток торгівлі з Україною», ‒ зауважив директор UFEB.

20 березня Китай призупинив  поставки м’ясної продукції з Бразилії – свого найбільшого постачальника. Причиною таких дій стала операція федеральної поліції Бразилії, яка виявила, що  м’ясні компанії цієї країни регулярно допускали порушення санітарних норм та підкуповували чиновників, щоб отримувати дозволи на продаж й експорт зіпсованої продукції.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!