Весняні заморозки пошкодили у Криму до 30% ранніх персиків
Багаторічні плодові насадження і виноград у Криму не зазнали серйозних пошкоджень морозами, завдяки тому, що взимку відбувалося поступове зниження температурного фону і температури були стабільно низькими.
Про це повідомив так званий заступник міністра сільського господарства Криму Ярослав Михайлов, передає прес-служба Міністерства сільського господарства Криму.
«Початок вегетації рослин припав на другу декаду березня. Наприкінці березня ‒ початку квітня спостерігався початок цвітіння ранніх сортів абрикоса, персика, сливи, аличі, черешні. Квітки і зав’язь цих культур під час цвітіння здатні витримувати короткочасне зниження температури до -1-1,5 °С, ‒ зазначив він. ‒ Заморозки 1-3 квітня до -5-6 °С призвели до часткового пошкодження квіткових бруньок абрикоса, раннього персика та ранньої черешні від 10 до 30%, місцями ‒ до 60%. Меншою мірою постраждали насадження сливи ‒ до 2%».
Ярослав Михайлов також додав, що бруньки на яблунях і грушах на той час щойно почали розкриватися, і переважно не постраждали від зниження температури. За його інформацією, у другій декаді квітня цвітіння відбувалося за сприятливої, сухої з невеликим вітром погоді при середніх температурах 5-7 °С. 19, 23, 24 квітня спостерігалися рясні опади у вигляді снігу та снігу з дощем на тлі позитивних температур, які суттєво не вплинули на стан квіток і зав’язі.
«Наразі загальний стан рослин переважно добрий. Триває цвітіння середніх і пізніх сортів персика, черешні, сливи, почалося масове цвітіння зерняткових культур (яблуні, груші), ‒ зазначив Ярослав Михайлов. ‒ Ризику суттєвого зниження врожайності немає. Однак, за результатами багаторічних спостережень, у Криму в першій декаді травня можливі останні заморозки (до -10 °С), тому сьогодні про види на врожай говорити зарано».
Додати коментар