Обладнання для майбутнього зернотермінала в Маріупольському морпорту поставить американо-канадська компанія
Державне підприємство «Маріупольський морський торговельний порт» і американо-канадська компанія Abrook Inc. ‒ офіційний представник виробника устаткування для перевалювання зернових вантажів компанії Ag Growth International (AGI) ‒ уклали контракт на поставку комплектного обладнання для майбутнього зернового комплексу в порту.
Як повідомили в прес-службі порту, вартість контракту становить $7,185 млн.
Проектований зерновий комплекс матиме потужність з перевалювання зернових вантажів 2 млн тонн/рік. Зможе одночасно зберігати 131,1 тис. тонн зерна. Потужність приймання зернових з автотранспорту ‒ 500 тонн/год., із залізничного транспорту ‒ 1 тис. тонн/год. Потужність завантаження суден складе 2 тис. тонн/год.
Додатково комплекс буде обладнаний зерносушаркою потужністю 3 тис. тонн на добу.
«Фахівці в сфері АПК наразі оцінюють експортний потенціал областей, які тяжіють до портів Азовського моря, на рівні 3-4 млн тонн зернових вантажів на рік, ‒ відзначили в прес-службі. ‒ За збереження такої тенденції виробництва зерна необхідність будівництва сучасного зернового терміналу в самому глибоководному українському порту Азова ‒ Маріупольському ‒ стає очевидною».
Для забезпечення максимальної універсальності порту, нагадав співрозмовник агентства, керівництво Маріупольського морпорту в 2016 році прийняв рішення про будівництво зернового терміналу, який будуватиметься в два етапи з розрахунком виходу на повну проектну потужність в 2019 році. В першу чергу будівництва планується інвестувати власні кошти, зароблені портом в попередні роки, а до будівництва другої черги залучити інвестора.
У прес-службі порту уточнили, що орієнтовна вартість будівельної частини першої черги комплексу в цінах вересня 2015 року оцінюють у 397 млн грн. (з ПДВ). Вартість зернозавантажувальної машини № 1 імпортного виробництва тут не врахована й оцінюється приблизно в 2,7-3 млн євро.
Орієнтовна вартість другої черги комплексу в цінах вересня 2015 року ‒ приблизно 370 млн грн. (з ПДВ). Відповідно вартість зернозавантажувальної машини № 2 буде уточнена в залежності від режиму її роботи (прямий або реверсний варіант).
Передбачається, що пуск першої черги терміналу відбудеться до осені 2017 року, другу планується завершити в 2018 році.
Додати коментар