Миронівський інститут пшениці планує довести до 3 млн га площі, засіяні сортами власної селекції
Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла у 2015 році продав насіння озимих зернових культур утричі більше, ніж у 2014 році. «Нинішнього року вже два місяці, як у нас немає жодного кілограма насіння озимих — усе розібрали дочиста», – розповів в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer директор інституту Олександр Демидов.
Він зазначив, що сьогодні сортами миронівської селекції в Україні засівається понад 1,5 млн га. «Через рік-півтора хочемо вийти на показник у 3 млн га, й нині активно працюємо над цим», – наголосив Олександр Демидов.
Інститут заклав 35 полігонів ярих культур і 35 полігонів озимих у 42 господарствах-партнерах, що розташовані у 20 областях України.
Сорти Миронівського інституту купують і вітчизняні агрохолдинги, і закордонні сільгоспвиробники, уточнює директор. Так, нинішнього року чотири сорти озимої пшениці придбав «Миронівський хлібопродукт». Також насіння придбали відомі аграрні гіганти «Кернел», «Ерідон» та інші.
«Ми розпочали співпрацювати із закордонними країнами, – розповів Олександр Демидов. – Зокрема, торік в Угорщині висіяли шість сортів озимої пшениці, чотири сорти озимого ячменю, два – тритикале. Якщо вони пройдуть сортовипробування, то будуть занесені до Державного реєстру цієї країни, яка входить до міжнародної Організації економічної співпраці та розвитку. А це означає, що ми зможемо постачати своє насіння у 63 країни світу».
Також Миронівський інститут пшениці заклав два полігони випробувань у Молдові і вже другий рік реалізує туди своє насіння». Крім цього, співпрацює з країнами Балтії, є заявки з Білорусії.
Довідка
Сьогодні в Україні площі посівів озимої пшениці становлять понад 6 млн га. В цьому клині під сортами іноземної селекції не більше за 15%. Майже в кожному третьому аграрному господарстві висівають сорти миронівської селекції.
Станом на 2016 рік до Державного реєстру внесено 81 сорт зернових миронівської селекції, зокрема, 49 сортів м’якої озимої пшениці, 7 — м’якої ярої і 3 — твердої ярої, а також сорти ячменю, тритикале, проса та суданського сорго.
У Миронівському інституті пшениці імені В. М. Ремесла було створено легендарні сорти пшениці. Зокрема, сорт Миронівська 808 займав до 45% усіх посівів озимої пшениці на території колишнього СРСР.
Додати коментар