Кабмін хоче відновити виробництво тракторів в Україні, компенсувати до 30% вартості
«Уряд знайде механізми відновлення масштабного виробництва сільськогосподарської техніки в Україні», — заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час відвідання ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод».
«Щодо підтримки виробництва комбайна… Як каже керівництво підприємства, цей комбайн уже доведено до високої якості. Якщо це так, і це буде доведено, думаю, ми зможемо говорити про те, щоб знайти механізми підтримки відновлення будівництва комбайнів в Україні», — цитує В. Гройсмана прес-служба Кабміну.
Прем’єр наголосив, що уряд вважає пріоритетом підтримку машинобудування в Україні. «Сьогодні ми бачимо, що обладнання для сільгоспвиробництва, зокрема й техніка, абсолютно повністю може проводитися в Україні», — сказав В. Гройсман, коментуючи роботу «Херсонського машинобудівного заводу».
Глава уряду зазначив, що в кооперації із заводом в Україні є близько 20 підприємств із виробництва комплектуючих для цієї техніки. «Конкурентна перевага — це якість і ціна. Ціна вже вдвічі дешевше за аналог, і це добре. Якість дозволить, щоб сільгоспвиробник повірив у цю продукцію й почав нею користуватися», — акцентував він.
«Ми сьогодні маємо абсолютно всі шанси створити український трактор. Нам важливо, щоб ми застосовували наші компетенції, щоб виробляти на таких підприємствах нашу сільгосптехніку», — зауважив В. Гройсман і додав, що уряд також хоче створити механізми компенсації частини вартості сільськогосподарського машинобудування.
Прем’єр зазначив, що в Україні виробляється близько 100 видів сільськогосподарського обладнання — сівалки, борони, обприскувачі й ін.
«Ми готові через підтримку аграріїв, які виробляють національний продукт, компенсувати в разі закупівлі такої техніки для українських аграріїв 20–30% вартості. Це здешевлюватиме продукцію для аграріїв, і аграрій матиме змогу застосовувати цю техніку на виробництві», — повідомив В. Гройсман.
Прем’єр додав, що Кабмін і Національний комітет з промислового розвитку працюють над цим питанням: «Я думаю, що ми знайдемо правове регулювання, щоб ухвалити потрібні правові рішення — якщо треба, закони чи постанови уряду, й запустити цей механізм».
Прем’єр-міністр зазначив, що уряд передбачив у проекті бюджету на 2017 рік 5,5 млрд грн на підтримку малих і середніх фермерських підприємств, однак вона може бути збільшена до 10 млрд грн.
«Частину грошей, яку ми компенсуватимемо для сільгоспвиробників, ми повинні спрямовувати на закупівлю нашого українського машинобудування. У цій кооперації ми зможемо відновити нашу промисловість», — наголосив він.
Додати коментар