Тваринництво

На часі розроблення нових інструментів керування ризиками, — Європарламент

На часі розроблення нових інструментів керування ризиками, — Європарламент

 

У новій резолюції Європарламенту зазначено, що в нинішній політиці сільського господарства відсутні ефективні заходи, які можуть подолати коливання цін на продовольчому ринку та допомогти селянам пережити це.

На цьому тижні Сільськогосподарський комітет Європарламенту ухвалив нову резолюцію, яка закликає Євросоюз розробити нові інструменти керування ризиками, аби допомогти фермерам пристосуватися до коливань цін на ринку.

Будь-яка криза, що пов’язана з політикою, завжди впливає на ринок продовольства. Через російське ембарго страждають молочні господарства, від кліматичних змін — рослинництво, а через будь-яку епідемією, наприклад африканську чуму свиней, — свинарство.

«У сільському господарстві потрібно посилити діалог між учасниками. Йдеться не лише про виробників сільгосппродуктів, а й про представників індустрії переробки. В резолюції передбачено розроблення інструменту керування ризиками. Ось, наприклад, в Латвії дуже низький рівень страхування ризиків селян. У документі закликають створити загальний кризовий фонд саме для таких критичних ситуацій. І в Латвії це також поки що мало застосовується», — пояснила євродепутат Сандра Калнієте («Єдність).

 

«З одного боку, в Латвії існує велика диспропорція між прибутком, який отримує виробник сільгосппродукції та продавці. Останні отримують більше», — повідомила представник Народної партії і знавець резолюції Анжела Делея. — І так у всій Європі! З другого боку — є тиск договору на малі й іноді середні підприємства виробників товарів. Тобто велика мережа магазинів створює договори, свідомо включаючи туди дискримінаційні позиції, а також пункт про нерозголошення, або конфіденційності», — повідомила вона.

У резолюції Сільськогосподарського комітету Європарламенту містяться рекомендації, якими можна було б послуговуватися й на засіданнях про наступну реформу загальної політики сільського господарства.

 

Комітет Єврокомісії з питань продовольчого ланцюга та здоров’я тварин на цьому тижні також підтримав рішення про проект, який передбачає скасування обмежень третьої зони в деяких волостях Латвії, де за останній рік не спостерігалося спалахів африканської чуми свиней. Це означає, що надалі в окремих ділянках Латгалії, на кордоні з Білоруссю та в північній частині Відземе, можна переміщати живих свиней на легших умовах. Крім того, дозволяється вживати м’ясо цих тварин.

За матеріалами The DairyNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!