Агромаркет

Комітет виробників ветеринарних препаратів лобіюватиме повернення ліцензій на виробництво й обіг ветпрепаратів

Комітет виробників ветеринарних препаратів лобіюватиме повернення ліцензій на виробництво й обіг ветпрепаратів

Комітет виробників ветеринарних препаратів у складі Європейської Бізнес Асоціації має намір лобіювати відновлення системи ліцензування виробників та продавців ветпрепаратів.

За відсутності системи ліцензування виробництва й обігу ветпрепаратів держава позбавлена реальних механізмів контролю та впливу на нечесних учасників ринку.

Комітет, створений навесні 2016 року, об’єднав представлених в Україні провідних світових виробників ветеринарних препаратів: Bayer, Boehringer Ingelheim, Сева Санте Анімаль Україна, Elanco Animal Health, MSD Animal Health, ЗоетісУкраїна, які займають приблизно половину вітчизняного ринку.

«В Європі на відміну від України ліцензії існують два види ліцензії. Перша – на виробництво – повне чи часткове – ветеринарних препаратів. Друга ліцензія видається продавцям ветпрепаратів. Таким чином держава на кожній ланці може забезпечити якість та безпеку ветеринарної продукції», – зазначила Тетяна Сєдих, заступник голови Комітету виробників ветеринарних препаратів, керівник відділу захисту здоров’я тварин в регіонах Україна, Молдова, Азербайджан, Грузія компанії Bayer.

Ще одне питання, яким займатиметься Комітет виробників ветеринарних препаратів, – приведення процедури державної реєстрації ветпрепаратів у відповідність до європейських стандартів.

Так, Комітет вже подав пропозиції щодо внесення змін до Закону про біобезпеку до Верховної Ради, Мінагрополітики та Мінекології. Вони стосуються ветпрепаратів, які містять модифіковані організми.

При цьому у Комітеті наголошують, що надзвичайно важливо встигнути прийняти ці зміни не пізніше другого кварталу 2107 року, інакше реєстрація частини ветпрепаратів так і буде заблокована, і передбачити можливі наслідки для епізоотичної та продовольчої безпеки в країні буде важко.

Наразі, зауважують спеціалісти, якісні векторні вакцини не можуть потрапити на ринок через проблеми з реєстрацією в Україні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!