В українських коньяках збільшиться частка вітчизняного коньячного спирту
З 1 січня 2017 року мінімальний вміст вітчизняних коньячних спиртів в коньяках українського виробництва становитиме мінімум 15%.
Відповідні зміни будуть зафіксовані в «Правилах виробництва та зберігання коньяків України», повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.
Проект документу, розроблений Мінагрополітики, найближчим часом буде направлений на погодження зацікавленим міністерствам і відомствам.
Також у найближчі 10 років передбачено поетапне збільшення норми обов’язкового вмісту українських спиртів у вітчизняних коньяках. До 2026 року цей показник має становити мінімум 85%. Для порівняння: на сьогодні 2/3 коньячних спиртів, які використовуються при виробництві коньяків в Україні, мають імпортне походження.
«Від цього виграють у першу чергу ті господарники, які мають свої виноградники». ‒ пояснює міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий на своїй Фейсбук-сторінці.
Нині в Україні діє 13 ліцензій на виробництво коньяку, зазначають у Мінагрополітики. Біля 1,5 тис. вітчизняних господарств культивують виноград.
Виробництво коньяку в 2015 році склало 2,96 млн дал.
Однак дефіцит власних виноматеріалів для виробництва коньячних спиртів, оцінюється в декілька мільйонів дал. Це обумовлено, зокрема, тимчасовою окупацією Криму, де було зосереджено понад 30% площ виноградників України.
«Ми передбачаємо поступове, консервативне реформування вимог до складу українських коньяків, щоб, з одного боку, не дестабілізувати бізнес виробників, і з іншого ‒ закласти основи для розвитку виноградарства», ‒ зазначив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.
За розрахунками спеціалістів, для покриття дефіциту необхідно збільшити площу виноградників мінімум на 20 тис. га, що еквівалентно інвестиціям на рівні понад 12 млрд грн.
Додати коментар