Сільське господарство України треба адаптувати до наслідків зміни клімату – ФАО
Україна — один із найбільших ринків заборонених пестицидів. Їх використання може призвести до накопичення залишків пестицидів у ґрунті й воді, а, отже, у сільськогосподарській продукції. Це негативно позначається на їх збуті.
Про це заявив координатор регіональних стратегічних програм ФАО в Європі і Центральній Азії Раймунд Йеле в інтерв’ю Регіональному відділенню ФАО щодо ситуації у сільському господарстві України.
Тому, на його переконання, країна має ухвалити стратегію реагування на кліматичні зміни, а це означає роботу за двома основними напрямками.
«Перше – забезпечення адаптації сільського господарства до більш високих температур і інших наслідків зміни клімату. Друге – зміна методів ведення сільського господарства з метою зниження частки галузі у викидах парникових газів», – зазначив він.
За словами Раймунда Йеле, ФАО спільно з Україною та багатьма іншими країнами працює над впровадженням кліматично оптимізованих методів ведення сільського господарства – сільського господарства, що зберігає ресурси, наприклад, використовуючи технологію зниженого або нульового обробітку ґрунту.
При цьому експерт ФАО вважає, що зазначені зміни буде непросто впровадити власникам дрібних селянських господарств.
Додати коментар