Агромаркет

Найчастіше сільськогосподарську продукцію страхують на Хмельниччині

Найчастіше сільськогосподарську продукцію страхують на Хмельниччині

У 2016 андерайтинговому році аграрії найбільше страхували озимі пшеницю, соняшник, а також озимий ріпак, кукурудзу, озимий ячмінь та сою.

Про це свідчать дані дослідження ринку агрострахування сільськогосподарської продукції в Україні у 2016 андерайтинговому році, яке представив проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії».  

Найбільше виплат страховики здійснили за договорами страхування озимої пшениці – 66% від загального обсягу, озимого ріпака – 31,5% та гороху – 2,5%.

Серед страхових продуктів на ринку домінюють договори страхування від повної загибелі на зимовий період та договори страхування від поіменованих ризиків – на весняно-літній період.

Значну частину договорів на весняно-літній період складають договори страхування майбутнього врожаю та страхування посівів до збирання.

Загалом у 2016 андерайтинговому році страхові компанії уклали 787 договори страхування: 317 – на зимовий та 470 – на весняно-літній період.

Загальна страхова сума за договорами страхування сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень склала 5,809 млн грн., що на 46,3% більше, ніж минулого року.

Сума зібраних страхових премій склала 156 млн грн. – на 100,8% більше минулорічного показника. Сільськогосподарські культури були застраховані на загальній площі 675,6 тис. га.

Середня ставка страхової премії за весь андерайтинговий рік склала 2,7%: 4,2% – за зимовий період і  2,4% – за період весна-літо.

Показники 2016 андерайтингового року свідчать про певне пожвавлення ринку агрострахування та покращення його якісних характеристик, зауважують у IFC.

Остаточні результати ще можуть бути скориговані до кінця року, проте вже відомо, що збитковість за період перезимівлі є нижчою за минулорічну більше, ніж вдвічі. Таку відмінність можна пояснити кращими умовами перезимівлі 2015-2016 років та тим, що страхові компанії краще оцінюють ризики при прийнятті на страхування.

Страхування, пов’язане з програмами фінансування сільгоспвиробників через «Аграрний фонд» та ДПЗКУ продовжує відігравати значну роль. Проте, хоч і повільно, але спостерігається наближення параметрів страхування за цими договорами до параметрів страхування за незалежними договорами, що є ознакою поступового формування реальних ринкових умов страхування, наголошують у IFC.

Хмельницька область є беззаперечним лідером страхування у 2016 андерайтинговому році: за кількістю укладених договорів, за показником застрахованої площі, за обсягом зібраних премій та за обсягом страхових виплат.

Найбільше виплат у 2016 році здійснили страхові компанії «ІНГО Україна» (53,1%), «PZU Україна» (27,4%) та «АСКА» (19,5%).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!