Як заробити більше на пекінській капусті: тонкощі зберігання
У сезоні-2016 в Україні, за інформацією представників насіннєвих компаній, спостерігатиметься бум виробництва пекінської капусти у другому обороті.
Здебільшого серед покупців насіння пекінської капусти — новачки, які тільки-но зайшли в професійний овочевий сегмент. Їм варто пам’ятати, що продажі продукції з поля можуть спричинити обвал ринкових цін на не дуже популярну сьогодні пекінку, попереджає селекціонер Віктор Мужилко на сторінках журналу «Плантатор».
Пік споживчого попиту на цей овоч — лютий-березень, коли відчувається авітаміноз і люди прагнуть урізноманітнити свій овочевий раціон.
Правильне зберігання дозволить реалізовувати пекінку до кінця зими.
Так, на південному оптовому ринку «Копані» існує спеціальний стандарт пакування пекінки: кожну капустину обгортають стрейчовою плівкою, а потім фасують у пласкі поліетиленові пакети по 4-6 штук у два ряди так, аби утворювалися прямокутні фасовки, всередині яких утворюється міні-газове середовище.
Розфасовані пакети штабелюють і складають у звичайне овочесховище, де підтримують температуру близько +2 °С, а не в традиційно рекомендованому фірмами-виробниками РГС. За чіткого дотримання температурного режиму та подвійного обернення плівкою пізню пекінка зберігається до лютого включно.
Втрати за передпродажної доробки досягають 10–15%, але ціна на пекінку в лютому суттєво відрізняється від продажів із поля у вересні-жовтні.
Селекціонер наголошує, що є ще доступніший спосіб зберігання пекінки, який практикували в попередні роки — в буртах. Для цього викопують невеликі траншеї, вкривають дно чорною поліетиленовою плівкою, складають обернені капустини, прикривають знову чорною плівкою й присипають землею.
Додати коментар