У серпні зафіксовано найнижчий показник прибутковості виробництва молока
Індекс прибутковості виробництва молока в Україні (український молочний індекс ‒ УМІ) суттєво не змінився, незважаючи на те, що світові ціни почали досить стрімко відновлюватися.
Про це заявив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, повідомляє ФАО.
«Очікувалося, що в серпні індекс зростатиме, проте ми маємо історично найнижчий серпневий рівень УМІ. Він нижче минулорічного на 7,7% і на третину нижчий, ніж у середньому за останні п’ять років. За шість років, протягом яких ФАО та ЄБРР мають статистично достовірні ринкові дані, такого низького індексу ще не було», ‒ наголосив Андрій Ярмак.
Зазвичай найнижчі показники прибутковості спостерігаються у травні, в сезон «великого молока», а вже у липні вони починають відновлюватись. Експерт підкреслює, що величезний надлишок молока, який є в Україні, призвів до того, що цього відновлення не сталося: вперше за останні роки мінімальний показник прибутковості зафіксовано у серпні.
У цілому, якщо брати дані за календарний рік УМІ вищий минулорічного на 5% завдяки високим зимовим індексам, коли запаси на підприємствах були мінімальними, а ціни на сухе молоко та масло – відносно високими. Тим не менш, індекс умовної прибутковості виробництва молока гірший за середній за останні роки на 24,1%.
Ця ситуація є дуже складною для виробників молока. Проте більшість з них налаштовані оптимістично через світові тенденції до підвищення цін.
Фундаментальні економічні фактори не є настільки обнадійливими, зазначив Андрій Ярмак. Хоча вже відбулося значне зниження темпів виробництва молока, вони все ще хоч і повільно, але продовжують зростати.
«Основним позитивним фактором на світовому молочному ринку став Китай, що збільшив імпорт молока, проте важко сказати, чи це стане тривалою тенденцією. Великих причин для зростання світових цін на сьогоднішній день немає», ‒ резюмував експерт.
Довідка
Український молочний індекс (УМІ) показує відношення доходу, який середня ферма отримує від продажу 1 кг молока 1 ґатунку, до вартості раціону концентрованих кормів.
AgroTimes
Додати коментар